Teoreticky se dají doplňovat všechny inkoustové náplně, ale prakticky to nelze u všech. Vysvětlím.
Výrobci tiskáren
Výrobci tiskáren se totiž snaží zamezit lidem, aby si sami doplňovali patrony, protože jim díky tomu unikají obrovské peníze. Tiskárny prodávají levně a spoléhají na prodej spotřebního materiálu.
Jenže, když si to lidé doplňují samy, nic z toho výrobci nemají. Proto se čipy u některých typů patron po vypotřebování zablokují a i když si patrony znova doplníte, už s nimi zkrátka
nic nevytisknete.
Jednou z možností jak opakovaně s těmito patronami tisknout je využití tzv. reseteru, který čip u patrony vyresetuje a patrona se tak tváří jako nová.
Tiskárny Epson
Výše zmíněné se týká dnes už prakticky všech tiskáren značky Epson. Žádné originální patrony Epson se nedají doplňovat, pokud nemáte reseter. Dalším řešením, jak toto obejít, jsou plnitelné patrony, které v sobě obsahují reseter čipu a nebo systém kontinuálního doplňování inkoustem, tzv. CISS.
U ostatních výrobců je situace naštěstí lepší.
Tiskárny Lexmark
U Lexmarků je problém s čipem pouze u některých řad, ale naštěstí se zde prodávají 2 verze patron. Jedna je označena pouze číslem a druhá má za číslem ještě písmeno „A“.
Opakovaně se dají plnit verze s písmenem „A“, tedy např. 14A, 15A, 100A, 100XLA apod. Čip u těchto patron sice nezresetujete, ale tiskárna Vám umožní tisknout dál i po teoretickém „vypotřebování“ patrony.
Tiskárny HP
U tiskáren HP je třeba si pouze ohlídat expiraci (trvanlivost) patron u typů: HP-10, HP-11, HP-88 a HP-940. Jakmile patrona expiruje, nedá se s tím nic dělat (nejde zresetovat) a holt patronu musíte vyhodit.
Naštěstí doba expirace bývá dostatečná, proto na tento zádrhel v reálu moc nenarazíte.
U ostatních náplní HP žádné omezení není a můžete patrony plnit opakovaně.
Tiskárny Canon a Brother
Pokud se rozhodnete pro řadu Brother nebo Canon, zatím zde žádné omezení není a plnit se dá vše.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.